סמנו ביומנים/

בין אם תבחרו להעניק מתנות ובין אם תארגנו פעילות, אלו האירועים בלוח השנה שאתם חייבים להכיר

להעניק מתנות בחגים או לארגן הרמת כוסית? זה מאסט ואתם בטוח זוכרים לעשות זאת בכל שנה, אבל מה עושים כשמדובר במועדים פחות רשמיים או בכאלה שלא מופיעים בלוח השנה העברי?

בכל שנה מציינים מועדים מסוימים, הקבועים בלוח השנה העברי או הלועזי, שמטרתם לחגוג משהו, להעלות מודעות או שהם פשוט משפיעים באופן מסוים על הלו"ז שלנו. בנוסף לאלה, ישנם אירועים שחוזרים על עצמם, שלא באותם תאריכים, בכל שנה וגם מהם אי אפשר להתעלם.

המעורבות בחיי העובדים שלכם חשובה לכם? מתחשק לכם לצ'פר אותם מעבר לדברים הקבועים והידועים? הימים המיוחדים האלה הם בדיוק ההזדמנות לעשות זאת.

הנה רשימה של 10 אירועים שכל HR חייב להוסיף לקלנדר שלו, וגם הצעות איך אפשר לציין אותם בעבודה:

יום המשפחה – ל' בשבט

בזמן שבכל העולם מציינים את יום המשפחה בחודש מאי, בישראל התאריך הרשמי עבורו הוא ל' בשבט, וכדאי להתעדכן בתאריך הלועזי בכל שנה. זה היום שהילדים חוזרים מהגנים עם ציורים שהכינו להורים וגם אתם יכולים להצטרף לחגיגה. איך? עם מתנה עבור כל המשפחה, כרטיס משפחתי לסרט, נופש משפחתי או כל דבר העולה על דעתכם שמפנק את המשפחה כולה ולא רק את העובד.

סילבסטר – 31.12

הספירה לאחור, האיחולים לשנה החדשה, המסיבות והנשיקה של חצות – סילבסטר זה כיף ואין שום סיבה שלא תציינו אותו במקום העבודה. אתם יכולים לארגן הרמת כוסית מוקדמת או להעניק לכולם שמפניה מתנה לכבוד השנה האזרחית החדשה. פינוק שווה ולא פחות נחוץ הוא לפרגן דווקא ביום שאחרי עם הגעה מאוחרת למשרד לאחר לילה של בילויים…

ולנטיינז דיי – 14.2

יום האהבה הבינלאומי הוא יום שכולו לבבות, משלוחי פרחים וברכות קיטשיות. אבל על מי אנחנו עובדים? תמיד כיף לחגוג אהבה וגם אתם יכולים לקחת חלק בפסטיבל הלאבי דאבי הזה. מלאו את המשרד בעיצוב רומנטי ופרגנו לעובדים במארזים לבביים, שובר זוגי לארוחת ערב או סתם זר פרחים קטן לשולחן שיחמם להם את הלב גם אם הם עמוק ברווקות.

יום אהבה – ט"ו באב

כמו מקבילו הלועזי, גם ליום האהבה העברי יש מקום בחיינו ושוב מתמלאות החנויות זרים, שוקולדים, דובונים עם לב ועוד ועוד. אחרי שתבדקו מתי בדיוק זה יוצא באוגוסט, גם כאן יש לכם הזדמנות לעשות טוב על הלב ולהעניק שי חמוד, אבל שיהיה שונה מזה שהענקתם בוולנטיינז דיי, כן?

יום האישה – 8.3

מועד חשוב בלוח השנה של כולנו, נשים וגברים כאחד, הוא יום האישה. זה היום להוקיר, לפרגן, להעצים ולפנק את בנות המין החזק ולתת להן כבוד של מלכות. תוכלו לעשות זאת בעזרת שלל מארזים מיוחדים, הרצאה לנשים בלבד או אירוע גיבוש אליו הגברים, הפעם, לא מוזמנים.

יום המעשים הטובים – תאריך מתעדכן

בכל שנה מציינים יום שכולו תרומה ועשייה למען הזולת. אתם יכולים לארגן התרמה של מקום העבודה עבור ארגון או עמותה שתבחרו, או ללכת להתנדב ביחד וליהנות מיום עם משמעות ותחושת נתינה. זאת גם יציאה מבורכת מהמסגרת הקבועה בעבודה, מה שבוודאי יאפשר התאווררות לכל מי שייקח חלק ביום הזה.

ימי החלפת שעון – חודשים מרץ ואוקטובר

אתם כבר מכירים את הנוהל. כשמעבירים לשעון קיץ – ישנים שעה אחת פחות בלילה, ובשעון חורף – ההפך. אתם יכולים לפרגן לעובדים ביום שאחרי החלפת שעון קיץ בהגעה מאוחרת למשרד, או לארגן פעילות קיצית כלשהי כמו הליכה משותפת לים. דרך נחמדה נוספת לציין החלפת שעון קיץ וחורף היא להעניק מתנות סמליות הקשורות לעונה. בכל מקרה, חשוב מאוד לא לשכוח לשלוח מייל תזכורת לעובדים ערב לפני הזזת השעון, שלא יגיעו בשעה לא נכונה בבוקר שלמחרת…

גמר ליגת האלופות – חודשים מאי או יוני

זה תאריך שככל הנראה יהיה רלוונטי עבור הגברים שבחבורה ומדובר כמובן על אחד מאירועי הכדורגל הגדולים ביותר שיש בכל שנה. אפשר לארגן צפייה משותפת על מסך או לערוך תחרות הימורים – הכל תלוי כמה אוהדים שרופים יש בין העובדים.

גמר תכניות ריאליטי – תאריכים מתעדכנים

האח הגדול, חתונה ממבט ראשון, הישרדות, הכוכב הבא ועוד ועוד – תכניות ריאליטי ממזמן השתלטו על מסך הטלוויזיה וקשה להתעלם מהן. גם מי שלא מודה שצופה בהן, מתעדכן בסתר ומגלה בקיאות מסוימת בנפשות הפועלות ולכן הן חלק לא מבוטל מחיינו. בדומה לגמר ליגת האלופות בכדורגל, הכל תלוי ברמת המעורבות במשרד, אבל אפשר בהחלט לציין את "האירועים" הללו באמצעות צפייה משותפת, הימורים על הזוכים או התכתבויות בקבוצת הווטסאפ שלכם תוך כדי הצפייה.

תחילת החופש הגדול – 21.6 ו-1.7

יש אצלכם הורים לילדים בגילאי בית ספר? התאריכים האלה בוודאי מטרידים אותם. תלמידי התיכון יוצאים לחופש כבר ביוני (אפילו קודם אם הם כבר בתקופת בגרויות) ותלמידי היסודי פותחים את החופש הגדול בתחילת יולי. כך או כך, מדובר בתקופה מאתגרת להורים במציאת תעסוקה לילדים ובעיקר בהרבה כסף שהולך להתבזבז להם. אתם יכולים להקל עליהם את הקיץ ולארגן מסיבה להורים וילדים, להעניק מתנות סמליות וכמובן לקבל באהבה את הילדים שיתרוצצו מדי פעם במשרד בעבודה של אמא ואבא.

היום הראשון ללימודים – 1.9

איזה מרגש זה עבור הורים כשהילד הקטן שלהם עולה לכיתה א', נכון? מקום העבודה יכול להשתתף במאורע החגיגי ולהעניק מתנה קטנה לילדים הקשורה לבית הספר. באותו האופן אפשר לפנק את ילדי העובדים שלאו דווקא עולים ל-א', וליצור אצלם מסורת של קבלת מתנה מהעבודה של אמא או אבא בכל תחילת שנה. בהחלט משהו לצפות לו.

קרדיטים:

קריאייטיב והפקה: מחלקת עסקים
צילום: חיים אפריאט