קייטנה במשרד/

הילדים יצאו לחופש ומגיעים לעבודה שלכם להעביר את הזמן? כך תשרדו ותעשו להם (ולכם) יום כיף

הורים רבים מחסירים פעימה לשמע המילים "חול המועד", "חופש חנוכה" ובוודאי "החופש הגדול", מתוך דאגה מה יעשו עם הילדים שיבקשו להגיע ליום או יותר איתם בעבודה. עבור חלק מהילדים מדובר ביום כיף במשרד, ישנם כאלו שדווקא ישתעממו, אך עבור ההורים זה לרוב יהיה כאב ראש לא קטן.

האם יש דרך בה שני הצדדים, ההורים והילדים, ייהנו מהסיטואציה? האם אפשר למצוא פעילויות מגניבות לילדים שיעסיקו אותם וימלאו אותם בהנאה ולא יהוו מטרד להורים? ברור שכן. בואו לפתוח את הראש ולאמץ כמה מהרעיונות שיבטיחו יום כיף לילדים ולכם בחופשה הבאה שלהם מהמסגרות:

הרצאות של עובדי המשרד

הרעיון פשוט: מתארגנים כמה שיותר עובדים, מתמקמים, כל אחד בשעה אחרת, בחדר הישיבות ומרצים מול הילדים על כל נושא שיבחרו בו. אפשר, כמובן, לדבר על התפקיד שלהם בעבודה, לשלב מצגת kids friendly ולאפשר להם לשאול שאלות. עבור המבוגרים מדובר בהשקעה של רבע שעה מהיום שלהם ועבור הילדים מדובר בעולם ומלואו.

פרויקט מיחזור

הכוונה היא לא, חלילה, לנצל את הילדים לסדר את הדברים שלנו אין כוח אליהם, אלא לרתום אותם למטרה חיובית מתוך דאגה ושמירה על הסביבה. איסוף סוללות ישנות, שמירת דפים מהמדפסת לשימוש חוזר, איסוף עיתונים שמפוזרים במשרד והכנסתם לפח מחזור – ישנן כל כך הרבה דרכים לתרום לסביבה, וזה רק בסביבת העבודה שלכם. כך הרווחתם על הדרך אקט חינוכי, חשיבה על הסביבה ותעסוקה נחמדה לילדים.

הקמת חדר משחקים

ערב לפני שתצאו עם הילדים מהבית ליום המשותף במשרד, בקשו מהם לחשוב מה הם ירצו שיהיה בחדר המשחקים המשרדי לרווחת כל ילדי העובדים שיגיעו. ביחד תביאו מהבית משחקי קופסה ישנים, קלפים, שלטי פלייסטיישן שאין בהם צורך, בובות, חוברות צביעה ועוד. באופן הזה יצטברו משחקים רבים של ילדי העובדים וכשיגיעו אתכם למשרד תהיה להם תעסוקה לכל היום וזאת גם הזדמנות מצוינת ללמד אותם שיתוף וחלוקה עם ילדים אחרים.

הם יוכלו לתייק, למרקר, לסדר דברים בקלסרים ועוד והם ירגישו שהם תורמים למשרד ויתמלאו גאווה, ואתם תרוויחו קצת סדר שלא היה לכם כוח לעשות בעצמכם...

הקרנת סרטים סביב השעון

הכינו לילדים תכנית צפייה לכל היום (או הימים). בכל זאת מדובר בחופש, ומותר לפרגן להם ב"זמן מסך" ארוך יותר מהרגיל. חממו להם פופקורן במיקרו במטבח המשרדי, דאגו למקום ישיבה נוח לצפייה שיהיה נוח גם לכם ולא ירעיש, כבו את האור והחלו בהקרנה.

סדנאות יצירה

ילדים אוהבים ליצור. יש כאלה שיעדיפו לצייר ויש כאלה שירצו לגזור, להדביק, לפסל ועוד ועוד. אתם יכולים לדאוג למקום נוח עבורם לגלות את הנפש האומנותית שלהם וכמובן לחומרים. לכשיסיימו, היצירות שלהם יוכלו להיות מוצגות באופן קבוע במשרד.

מועדון שיעורי הבית

שיעורים לחופש הם לא מילה גסה, וילדים בגיל בית ספר בדרך כלל מקבלים מטלות קלות כדי שלא ישכחו את החומר הנלמד. לכם יש הזדמנות לעודד אותם לנצל את הזמן שהם איתכם במשרד ולארגן הכנת שיעורים קולקטיבית. על הדרך הם יוכלו ללמוד ולעזור אחד לשני. 

עבודות קטנות 

תתפלאו כמה הילדים ייהנו להרגיש מועילים ו"כמו גדולים" ביום החופש שלהם בעבודה שלכם. מצאו עבודות קטנות שהם יוכלו לעשות וחלקו להם אחריות. הם יוכלו לתייק, למרקר, לסדר דברים בקלסרים ועוד והם ירגישו שהם תורמים למשרד ויתמלאו גאווה, ואתם תרוויחו קצת סדר שלא היה לכם כוח לעשות בעצמכם…

הקמת בית קפה משרדי

אם יש משהו שהילדים ייהנו ממנו, וגם אתם, זה להיות אחראים על בית קפה קטן שייפתח במשרד. הילדים יוכלו להכין כיבוד קל לכל העובדים במהלך היום – לחתוך ירקות ואפילו להכין סלטים, למלא צנצנות בכל טוב שיש במטבח המשרדי, למלא קנקני מים (ולדרבן את העובדים לשתות, מה שהם בוודאי לא עושים מספיק) או להכין שייק בבלנדר מפירות שיש במטבח. הילדים ירגישו מינימום מאסטר שף ואתם תקבלו נשנושים סביב השעון.