כשהלוקיישן מפתיע ובענק/

השקת המשרדים של שתי חברות סטארט אפ נערכה בחניון, ובעזרת הפקה מקצועית ועיצוב מדויק התוצאה הייתה מרשימה ביותר

מה קורה כאשר שתי חברות סטארט אפ מבקשות להשיק את המשרדים החדשים אבל המקום עצמו לא מתאים לארח כמות גדולה של אנשים? המפיקה ספיר זוהב התמודדה בדיוק עם השאלה הזאת בבואה לתכנן את האירוע, שנערך עבור המשקיעים שהגיעו מגרמניה. 

בסיור הלוקיישן שערכה במשרדים, שנמצאים באזור התעשייה בפתח תקווה, היא נוכחה לדעת שבמבנה אין חלל מספיק מרווח שיוכל להכיל את האירוע, אך מכיוון שעצם האירוע נסב סביב חניכת המשרדים החדשים היה לה ברור שהוא חייב בכל זאת להיערך בהם.

הפתרון היצירתי שהציעה ספיר היה לערוך את ההשקה בחניון המשרדים שאינו מקורה, ומרגע שקיבלה אור ירוק לכך החלה בעבודה. האתגרים היו רבים: התאריך לאירוע נקבע לנובמבר, חודש יחסית בלתי צפוי מבחינת מזג אוויר והדרישה של הלקוחות הייתה לייצר אירוע מאוד אלגנטי ונקי שיקלע לטעמם של המשקיעים.

אז איך מכניסים אלגנטיות לתוך לוקיישן אפור וריק כמו חניון משרדי? תחילה הציעה ספיר לשלב את צבעוניות הלוגואים של החברות והוחלט ללכת על קווי עיצוב של לבן עם נגיעות כחול. כל שטח החניון כוסה בשטיח, והריהוט נבחר בקפידה כדי להעביר תחושה נקיה וקלאסית. על הספות הוצבו כריות עם טאץ' ים תיכוני, השולחנות כוסו במפות ועליהן הוצבו פרחים בגוונים בהירים.

מכיוון שהמשקיעים הגיעו מגרמניה, היה חשוב למארגנים לתת להם הרגשה של בית לכן בין עמדות האוכל במקום הוצבה עמדה של נקניקיות בקר והוגשו לצדן גם בירות גרמניות. ברחבי החניון פוזרו פלזמות שהריצו סרטוני תדמית של החברות, והאווירה הייתה של נטוורקינג ומינגלינג כיפי וקליל של כל השותפים לדרך העסקית.

"מכיוון שהמשקיעים הגיעו מגרמניה, היה חשוב למארגנים לתת להם הרגשה של בית"

האתגר הנוסף, כאמור, היה מזג האוויר הבלתי צפוי של חודש נובמבר. מאחר ולא היה ברור אם יירד גשם או ינשבו רוחות חזקות, ספיר נערכה ל-plan b וביצעה מדידות מדויקות להקמת אוהל במקום אם יהיה בכך צורך. ביומיים שלפני האירוע התחזיות כבר היו מעודדות וכולם הבינו שהתכנית המקורית תצא לפועל והחניון לא יקורה באוהל.

"זאת לא הפעם הראשונה שאני מפיקה אירוע שטח בלוקיישן אורבני, אבל זאת כן הפעם הראשונה שזה קורה בחניון", אומרת ספיר. "בזמן ההקמות היו מנהלי החברות והמנכ"לית במרוץ דיונים ולא יצאו מהמשרדים עד שהחל האירוע", היא מספרת. "אני לא אשכח את הלסתות השמוטות שלהם כשהם יצאו החוצה וגילו במקום חניון גן אירועים מהמם. בשלב מסוים אפילו ביקשו ממני להשאיר את המקום ככה. זה היה רגע ששווה הכל".

קרדיטים:

הפקה: ספיר זוהב
צילום: יוליה טוקרב
עיצוב: זגוני גולץ
בר: אנרג׳י בר (היום נקראים מיקסולוג׳י בר)
קייטרינג: אתי ונעמה
ריהוט: ארקו דיזיין