דה שואו מאסט גו און/
מסיבת פורים שבוטלה

4 שעות בלבד לפני שריקת הפתיחה של מסיבת פורים מושקעת במיוחד, קיבל המפיק עומר כהן, ביחד עם המעצבת גוני שביט וצוות רחב של עוסקים במלאכה, את הבשורה כי האירוע הגדול עליו עמלו מבוטל בצל הקורונה. חודשים של עבודה נפלו לפח, הם החליטו שלא לוותר ולצלם את מה שהיה אמור להיות מסיבת פורים היסטרית.

אם גם אתם ניסיתם להתארגן על מסיבת פורים השנה רק כדי לגלות שהיא בוטלה ברגע האחרון, אתם כנראה חיים בישראל 2020. קורונה, המגיפה שלא חזקה בענייני טיימינג, הכתה בתדהמה את העולם כולו. אז נכון שביטול מסיבות פורים זה לא הכי נורא שיכול להיות אבל זה רחוק מלהיות מגניב.

מעצבת האירועים גוני שביט נתנה לנו הצצה למפגש האישי שלה עם הקורונה. 4 שעות בלבד לפני שריקת הפתיחה של אירוע פורים מפנק ומושקע עליו עמלה עם הרבה מאוד אנשים טובים, קיבלו את הבשורה כי המסיבה לא תצא לפועל. בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה היא כותבת: "החודש האחרון היה מוזר, מאוד. אבל בחלומות הכי פרועים שלי לא דמיינתי מצב שבתקופה הכי מדהימה ושמחה של השנה, עם המסיבות הכי מופרעות ומשוגעות, כל תעשיית האירועים תשב בבית בחוסר ודאות מוחלט לגבי עתידה. פורים תמיד מסמן לי את סופו של החורף ותחילתו של האביב, תקופה של התחלות חדשות ואני אופטימית, אולי נאיבית, משוכנעת שעד הקיץ הכל יעבור, הפאניקה תחלוף והקורונה תהפוך לעוד מחלה ויראלית חורפית בסל המחלות המוכר".

על בשורת ביטול המסיבה שאמורה הייתה להיות בחוות רונית, כתבה: "זה אירוע שכאילו קפא בזמן", היא כותבת. אבל החברים החליטו להפוך את הלימון למיני לימונדה ולתת כבוד לעבודת ההפקה המאומצת והרבה שנעשתה: מהתפאורה המושקעת, לתאורה, המסכים, ההדפסות. היה ברור לכולם שלא מוותרים וחולקים הערכה ללב ולנשמה שנתנו שם. "החלטנו שאחרי שדמיינו ותכננו את האירוע הזה כל כך הרבה זמן אנחנו פשוט חייבים לסיים את ההקמה שלו (פחות או יותר), להביא צלם וליהנות ממה שיש. ככה זה אנשי האירועים, אוהבים מסיבות, גם כשהן עצובות-שמחות".

התמונות המרהיבות עם הדיטיילס הקטנים-גדולים רק מדגימות איזה איוונט מטורף היה אמור להיות פה. תמיד אומרים שלא כל כך נעים לראות גן סגור. ובכן, זה ממש לא מגניב לראות אירוע אדיר שכזה ללא אנשים במרכזו. אבל לפחות הסיפור הזה קיבל סוף מתוק בתוך סיטואציה מרירה והוכיח לנו, בדיוק כמו ששביט כתבה, שהמסיבה לעולם לא נגמרת, גם אם הרחבה ריקה. בוא רק נקווה שהקורונה תעזוב אותנו באותה מהירות שבאה, שכולנו נצא מהבידוד ובפורים הבאה נראה לכולם איך עושים את זה.

 

"החלטנו שאחרי שדמיינו ותכננו את האירוע הזה כל כך הרבה זמן אנחנו פשוט חייבים לסיים את ההקמה שלו, להביא צלם וליהנות ממה שיש."

קרדיטים

הפקה: עומר כהן
עיצוב אירוע ועיצוב גרפי: גוני שביט
לוקיישן: חוות רונית
צילום: יוסי אלתרמן
מסכים גב במה: cleanled
ניאונים ולדים:  ledsociety
קירות מיתוג ושטיח: ברק הדפסות
yogi :Vj
וילונות: offir MG design
עיצוב לוגו: אונם גרפיקה
לייזרים: עומרי סילבר
תוספת תאורה: הראל צאלים
עוזרת הפקה: קרן מזרחי