5 סטנדאפיסטיות לאירוע יום האישה שיוצא מהקופסה/

ביום האישה הבינלאומי הקרוב תנו לעובדות ולעובדים שלכם לצחוק מכל הלב

אנחנו לגמרי בדיעה שפמיניזם צריך להיות מורגש בשטח במשך 365 ימים בשנה, ונושא השוויון המגדרי הוא לא עניין ששמור ליום אחד ויחיד בלוח השנה. אבל כמובן, שאת יום האישה חשוב לציין, ולו רק כדי להזכיר שיש עוד דרך ארוכה כדי ליצור שוויון אמיתי ומלא, בכל תחומי החיים. סטנד-אפ נשי הוא בדיוק אחד התחומים שבהן נשים פורצות גבולות, בעיקר בשנים האחרונות, ובעינינו זו דרך אדירה לציין את יום האישה.

אז בין אם בחרתן להרים אירוע מיוחד לציון יום האישה, בין אם אתם מעניקים מתנה לנשות החברה או רק מציינים את היום ביציאה קלה מהשגרה – יש כמה סטנדאפיסטיות שיגרמו לעובדות ולעובדים לסיים את היום עם כאב בטן, בקטע הכי טוב.

תמונה: ויקיפדיה

אופיר סגרסקי

אופיר סגרסקי היא דמות צבעונית ושנונה בטירוף, ואם במקרה פספסתם את הריקפים שלה לפרקי חתונמי בוואלה, שווה לכם ממש להשלים את החומר. אופיר היא פעילה חברתית ופמיניסטית שממש לא חוששת לשלב תכנים שכאלה בסטנד-אפ שלה, והיא יודעת ליצור סאטירה אמיתית ובועטת, מה שמעניק לחומרים שלה רובד משמעותי נוסף והופך אותה לזן נדיר בממותינו. השפה של אופיר עשירה, עולם האסוציאציות שלה מטורף ומופע שלה הוא בהחלט בחירה מושלמת ליום האישה.

תמונה: ויקיפדיה

חגית גינזבורג 

חגית גינזבורג לוקחת את כל מה שכואב, והופכת אותו לחומרים קורעים מצחוק. היא עוסקת לא מעט ברווקות מאוחרת, דיכאון, דימוי גוף ועוד נושאים שלא תמיד נוח לגעת בהם, אבל הפוינט אוף וויו הרענן שלה מאפשר לצחוק עליהם מכל הלב ולהרגיש פחות לבד מול החולשות האנושיות שלנו (כשצצות בכל פעם שיש סייל בזארה, למשל). חגית אחראית על ליין הסטנדאפיסטיות של צוותא, והיא יודעת לזהות בדיוק מהו פאנץ' איכותי המוגש בטמפרטורה הכי מדויקת. זה מה שעושה סטנדאפיסטית לטובה באמת.  

תמונה: ויקיפדיה

גיתית פישר

גיתית פישר יודעת להפוך כל נושא למצחיק עד דמעות, ויעיד על כך הסרטון ההורס מצחוק להעלאת המודעות למחלת הגושה. כן, כן, מדובר באישה שיכולה לקחת גם את הנושא הכי לא סקסי על הפלנטה ולעשות ממנו מטעמים. הדמות המוכרת ביותר שעשתה היא תותית שזכתה לסדרה משלה, "זאת וזאתי", והופיעה גם ב"טלוויזיה מהעתיד" ו"הלילה עם גורי אלפי". היא מכבבת בימים אלה בארץ נהדרת, בעיקר במערכונים המצולמים, ומביאה את הדמויות הכי מקוריות והכי היסטריות שיש. מופע הסטנד אפ שלה מוגדר כ"מרושל, לא אחיד וכולל מילים גסות", וזה נשמע לנו כמו בחירה נועזת אבל לגמרי משתלמת ליום הזה.

קרדיט: רפי עגיב

אבישג פישמן

מדובר כאן בשם לא הכי מוכר, אבל אם נתקלתם בסדרת הרשת שיצרה, 'תמונות מחיי התאגיד' – יש מצב שהתמכרתם כמונו למעלליה של צמרת נאמן-שקלים, דמות של מנהלת משאבי אנוש שלוכדת באופן מדויק את כל מה שמצחיק ומגוחך ביום-יום המשרדי ובלינגו התאגידי. גם סטנדאפ שעוסק בחיי המשרד ובחייהם הקשים של ההייטקיסטים מופיעים ברזומה העשיר של אבישג, וההומור הדק והמתוחכם שלה, שיודע להבליט את מה שקורע מצחוק בשגרה האפרורית – הופך אותה לאחת הבחירות המעולות ליום האישה, ובכלל.

קרדיט: ניר עשת כהן

שיר ראובן

אין הרבה קומיקאים שיודעים להגיש פאנץ' באופן שיגרום לאנשים ממש להתפוצץ מצחוק מול המסך, וכזו היא שיר ראובן. בדומה לעוד שמות כאן ברשימה, אפשר להיחשף לתחכום ולשנינות שלה גם בטקסטים שכתבה לבלייזר או להארץ (אחד המעולים בהם היה "פרויקט הגלעין" שבו ניסתה להחליף חפצים בניסיון להגיע מגלעין אבוקדו לדירה). הסדרה שכתבה יחד עם טליה לביא ורבקה אלנבי, "ילדות סכסכניות", עלתה לפני כשנה להוט, וסיפקה עוד הוכחה לכישרון הבלתי נגמר שלה. יש לנו תחושה שהעובדות והעובדים שלכם יאהבו את ההופעה הזו. 

מקווים שסגרנו לכם את הפינה ליום האישה הקרוב! סומכים עליכם שתהפכו אותו למלא משמעות, ומצחיק במיוחד.