עושים לביתם/

תוהים איך למקסם יעילות כשהסלון הופך למשרד? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על אמנות העבודה מהבית

עבודה מהבית היא עניין טריקי עבור מי שרגילים לקום בבוקר ולעבור את רוטינת הקפה-בחירת אאוטפיט-פקקים בדרך לעבודה. אבל אם אתן או העובדים שלכן מוצאים את עצמכם בימים אלו בבידוד, הדרך לפלונטר של היעדר פרודוקטיביות, מוטיבציה נמוכה ותכנון זמנים לקוי עשויה להיות קצרה מתמיד.

כדי לנטרל מראש תרחישים שכאלו, הנה כמה טיפים מעולים - שבאמת עובדים - ויהפכו כל יום של עבודה מהסלון, ליצרני, פורה ומהנה.
עבודה מהבית
טיפים לעבודה מהבית

התעוררו בשעה הקבועה שלכם
גם אם אתם חוסכים לעצמכם נסיעה למשרד, אנחנו ממליצים בחום להמשיך להתעורר בשעה בה הייתם קמים ביום רגיל. תוכלו לקחת את הזמן, לשתות קפה ולנשנש ברוגע, אבל השעון הפנימי שלכם יהיה עדיין מכוון, ותוכלו להתחיל לעבוד שאתם עירניים וחיוניים בשעה מוקדמת. התפנקות במיטה היא מתכון למריחת היום כולו.

התלבשו ליום עבודה – אבל בקז'ואל
אם אינכם מורגלים בעניין, יהיה לכם קשה לעבוד בפיג'מה. יש משהו בסמרטוטי הבית הנוחים שפשוט לא מעודד פעילות מכל סוג שהוא. אז נכון, לא צריך להשקיע יתר על המידה בהופעה כשאתם בבית שלכם, אבל שטפו פנים, הסתרקו, זרקו על עצמכם חולצה ומכנסיים נוחים שהייתם יוצאים איתם לסידורים, ותראו איך בן-רגע, היציבה שלכם תשתנה והסטייט אוף מיינד יהיה מוכוון יותר לעבודה ועשייה.

צרו לעצמכם לוח זמנים מוגדר ומשימות יומיות
זו כמובן עצה שאנחנו ממליצים ליישם גם כשאתם במשרד, אבל בבית זה מאסט שאסור לוותר עליו. פלאנר, מחברת, או כל תוכנה לניהול משימות יעשו את העבודה, העיקר שתבנו לכם לו"ז יומי, מלא, מגוון, הגיוני וכזה שתוכלו לעמוד בו. אם אתם רוצים לרדת לפרטים, תוכלו גם להקציב זמנים לכל משימה. כן, זה אולי נשמע קצת נוקשה, אבל כשאין לכם אנשים מסביב שדורשים, מבקשים ויושבים לכם על הראש – אתם צריכים לעשות זאת בעצמכם. 

ארגנו לכם פינת עבודה מוגדרת בבית והפכו אותה לנעימה ככל האפשר
נסו לא לעבוד בשכיבה על הספה ובוודאי שלא במיטה! עשו מאמץ לחצוב לעצמכם פינה קטנה שתהיה רק עבורכם והפכו אותה למיני משרד. הספל הקבוע שלכם, אולי עציץ חמוד, המחברת האהובה עם כלי כתיבה והלפטופ כמובן – נסו לתת להם בית קבוע שבו הם יחכו לכם ושם תיעשה כל העבודה. זה יאפשר לכם לבצע הפרדה בריאה בין המשרד לבית וגם ימנע מכם לעבוד בין ערימות כביסה.

הקציבו לעצמכם זמן ברור להפסקות – ועשו בהן רק דברים שהייתם עושים במשרד
השהות בבית מפתה מאוד כשזה מגיע למטלות כמו כלים, כביסות, ניקיונות ותיקונים. אבל נחשו מה? אתם בעבודה! ואם במשרד לא לקחתם ברייק כדי למיין ארונות או לעשות סדר בצעצועים של הילדים –  גם עכשיו לא תעשו זאת. הפסקות בזמן עבודה מהבית צריכות להיות מוגבלות בזמן ולכלול פעילויות כמו אכילה, שתייה, שיחות טלפון דחופות, מנוחה לעיניים ונשימה של אוויר צלול. כל השאר – יחכה. 

שמעו מוזיקה, צרו אווירה כיפית אבל לא כזו שתסיח אתכן מהמשימות שלכם
עבודה מהבית מביאה עמה בונוס גדול – אתם יכולים לשים ברקע מה שבא לכם! כשלא צריך להתחשב בטעם וברגישויות של הקולגות, אפשר לעשות קסטומיזציה מושלמת ליום העבודה שלכם עם הוייב שאתם אוהבים, מוזיקה שבאה לכם טוב, וכל מה שתמיד רציתם לעשות במשרד ולא יכולתם. אנחנו הכי בעד אבל בגבולות הסביר כמובן. מוזיקה – כן, טלוויזיה – לא. וכשאנחנו אומרות מוזיקה, אנחנו מתכוונות ברקע, בווליום סביר, ולא כזה שיגרום לכם לקום מהמחשב, לנגן באייר-גיטר ולשכוח מהמשימות שלכם. 

החליטו מראש על שעות עבודה וסגרו את המחשב בשעה עליה החלטתם
ממש כמו הקימה בבוקר, גם בבית, יום העבודה שלכם צריך להסתיים בשעה מוגדרת וסבירה. אתם יכולים למשוך טיפה מאחר ואינכם צריכים לבלות ברכב או בתחבורה ציבורית בדרך הביתה, אבל עבודה מהבית היא בעלת אופי אמורפי שהופך וורקוהוליקס אמיתיים, למכורים כפליים. שימו נקודה בסוף המשפט והחליטו על שעה בה המחשב נסגר ושעות הפנאי מתחילות. ואם בכל זאת נשארתם בפיג'מה – זה יהיה הזמן לצאת ממנה.