לכבוד החנוכה/

ההתאספות סביב החנוכייה לא צריכה להסתכם בשני שירים וסופגנייה – הנה רעיונות שיעלו את הדלקת הנרות שלכם כמה רמות למעלה

חנוכה זה החג הזה בשנה שאנחנו כאנשים מבוגרים לא תמיד מרגישים מכיוון שאין בו ימי חופש, אבל בילדות? הוא אולי אחד החגים המהנים ביותר בלוח השנה העברי. מלבד 8 ימי חופש הוא כולל טקסים בבית הספר, הדלקות נרות מדי ערב עם משפחה וחברים וכמובן סופגניות שרק משתדרגות עם השנים ולביבות משלל סוגים.

במפגש הדלקת הנרות המשרדי, מלבד הברכה על הנרות, מעוז צור בשלל טעויות וסופגניות פוטוגניות – אי אפשר לומר שקורה עוד משהו בהדלקות הנרות הללו, וחבל. כי אפשר לעשות אותן הרבה יותר מעניינות, מקוריות ויצירתיות.

מכיוון שחנוכה, בעינינו, הוא הזדמנות להחזיר קצת ממנהגי הילדות האבודים החלטנו להביא בפניכם כמה רעיונות לשדרוג הדלקת הנרות הבאה. תבחרו הדלקה משרדית אחת שתהיה מיוחדת יותר, או שתשקיעו בכל אחת ואחת מהן – זה כבר לבחירתכם. אנחנו כאן רק בשביל ההשראה:

עמדות אוכל מגניבות

אין ספק שהסופגניות משדרגות את עצמן משנה לשנה, אבל למה להסתפק בסופגניה כשאפשר להציע כיבוד נוסף ולא פחות שווה? עמדת פרנץ' טוסט, עמדת פונדו, עמדת בננה לוטי וגם דוכן מרקי חורף או דוכן לביבות בגזרת המלוחים – הם רק חלק מהדברים שתוכלו להביא הישר אל המשרד כדי לעשות הדלקת נר ממש מושקעת. כמובן שלא צריך להזניח את הסופגניה המסורתית ואפשר לדאוג גם לדוכן סופגניות בהרכבה אישית או לדוכן דונאטס, אנחנו כבר זיהינו שמדובר בטרנד מתקתק ומפנק ביותר.

סדנת הכנת חנוכיות DIY

כי למה שרק הילדים בגן יכינו חנוכייה? אתם יכולים לארגן סדנה קלילה וכייפית שבה כל עובד יכין לעצמו חנוכייה, וכך כולם ידליקו ביחד וישתתפו באירוע (ולא רק יצפו בו בשעמום). כך תוכלו לספק גם את הפן היצירתי של חברי המשרד ותחזירו להם את חדוות החג שנשכחה לה אי שם בילדות.

עוגיות רויאל אייסינג בעיצוב מיוחד לחנוכה

לא מדובר בסתם עוגיות (שגם הן בפני עצמן זה לגמרי בסדר), אלא לציפוי צבעוני שמקשט אותן והופך אותן לקסומות וטעימות הרבה יותר. ומה הקשר להדלקת הנר המשרדית? הזילוף שתבחר להופיע על העוגיות כמובן, כמובן. הן יכולות להיות בצורת נרות חנוכה או סביבונים וכך תצרו כיבוד חמוד שגם מצטלם נהדר.

ילדים, ילדים, ילדים

אם כבר דיברנו על הילדות, מה עם אלה שנמצאים בשיאה של התקופה? הזמינו את הילדים, האחיינים או הנכדים של העובדים להדלקת נר ותקבלו ברגע ערב צבעוני ושמח פי כמה. אל תשכחו לבקש מהם להביא את הסביבונים שלהם…

שירונים מודפסים

כדי שאחת ולתמיד תצליחו לשיר את "מעוז צור" בלי טעויות (לזבח? לשבח? מה בא קודם?) וכדי שתרחיבו קצת את פלייליסט החנוכה שלכם, הנה רעיון חמוד וקליל לביצוע: הדפיסו בקליק את השירונים המתוקים שעיצבנו עבורכם וחלקו לכל עובד. כך אף אחד לא יוכל לתרץ שהוא לא זוכר את המילים, והרי לכם הדלקת נרות מגבשת וחווייתית קצת יותר.

דמי חנוכה

אם יש באפשרותכם, חשבו על הרעיון הבא: נכון שחנוכה לא נחשב לחג בו נהוג לתת מתנות לעובדים, אבל אפשר לחרוג קצת מ"המנהג" ולהחיות את מסורת דמי החנוכה. (ואם אין לכם יכולת כלכלית, גם מטבעות משוקולד זה בסדר).

תחרות הכנת לביבות

אם תבקשו מתכון ללביבות מכמה אנשים סביר להניח שתקבלו שלל רעיונות ואופני הכנה שונים, ואנחנו אומרים – למה להסתפק באחד? ארגנו תחרות הכנת לביבות משרדית בה כל משתתף יוכל להפגין את יכולות הטיגון או האפייה. בעת הדלקת הנרות ואחרי שהלביבות חוממו היטב בטוסטר או המיקרו במטבחון, תוכלו לערוך הצבעה ספונטנית ולהכריז על המנצח בתואר המלבב המוכשר של המשרד. 

אווירה מושקעת

תתפלאו כמה שהשקעה בעיצוב פשוט ובאלמנטים נוספים שיוצרים אווירה יכולים לשדרג את אווירת החג במשרד. אתם יכולים לתלות על הקירות סביבונים או נרות מנייר שגזרתם בעצמכם, להוסיף כריסמס לייטס (זה גם בדיוק הזמן שלהם) ולנגן שירי חנוכה באחד הרמקולים ברגע שיורד הערב, והרי לכם משרד מדוגם לחנוכה ואווירה חגיגית במיוחד.